Menneet

Menneet

Kausiohjelma

NÄYTILLÄ

Yhteistyöfestivaali

Anna Nekrassova: Ennen Peukalo-Liisaa

Yhteistyöfestivaali

TEHDAS Teatteri: JEANNE DE CLISSON – Meriverellinen kostokuvaelma

Yhteistyöfestivaali

Niina Lindroos: THE UNMENTIONABLE

Yhteistyöfestivaali

Oh My Puppets!

Vierailuohjelma

Kaaos Company: Principia

Kausiohjelma

Focus & Chaliwaté: Dimanche

Kausiohjelma

Ghost Town -työpaja

Kausiohjelma

Agit-Cirk & Makeshift Company: Ghost Town

Cirko & RISA esittävät: GLG

Kausiohjelma

PERUTTU: IRTIKYTKENTÄ-työpaja

Kausiohjelma

Minimi: IRTIKYTKENTÄ

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival -elokuvat: Frédéric Barrette: Bonnet d’Homme

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival -elokuvat: Elice Abonce Muhonen: Mad in Finland

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Incredible Michael Might and his Amazing Magic Show

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: The Letter

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: V++ – demo

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Hamish

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: The Gynecologist - demo

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Only Bones 1.6

Vierailuohjelma

Ruokateatteri: PIDOT!

Kausiohjelma

Kallo Collective: The Divine Lie – Jumalaton Valhe

Vierailuohjelma

Petri Kekoni Company: Hämärän Hohde 2021

Yhteistyöfestivaali

Object Festival – Emil Dahl: HOLY + Old School with Elvis

Yhteistyöfestivaali

Object Festival – Cie Les Intouchables - Pénélope Häusermann: Objet Nature + Race Horse Company & DJ Polarsoul: Tattarmossen Skit

Kausiohjelma

Cirko & Agit-Cirk esittävät: Kadonnut

Kausiohjelma

Nuua: Vaarna

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Baltic Humanoids yhteistyössä Sivuvalon kanssa

Kausiohjelma

Follow Me -työpaja

Kausiohjelma

Be Flat: Follow Me

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Red Nose Company – Babylon (FI)

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Red Nose Company: Don Quijote (ENG)

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Ilta koreografin kanssa – Valtteri Raekallio

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Compañía Kaari & Roni Martin goes ROOTS

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Lavarunokabaree

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: A DARK POST-MIDSUMMER NIGHT’S DREAM

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Punch Up! – Resistance and Glitter

Vierailuohjelma

Stage – Suvilahden kesäteatteri: Sirkuskabaree – Elämys!

Kausiohjelma

Recover Laboratory: Satamiljoonaa prosenttia: yökävely

Kausiohjelma

KIERROT: Botartnical Garden (englanniksi)

Kausiohjelma

KIERROT: The Second Beginning - vertical/horizontal (englanniksi)

Kausiohjelma

KIERROT: Ensimmäinen alku – versoaminen

Kausiohjelma

KIERROT: Atonaalinen askartelu

Kausiohjelma

KIERROT: Taiteen ja viihteen kierrot

Kausiohjelma

KIERROT: Sukupuolisessio: Parkour Queen, Parrakas voimanainen ja Hissimusiikkipoika

Kausiohjelma

KIERROT: Kasvitaiteellinen puutarha

Kausiohjelma

Circo Aereo: in_between

Kausiohjelma

KIERROT: Objekti – Subjekti?

Kausiohjelma

Taiteellisen Ajattelun Akatemia 2018–2020: KIERROT

Yhteistyöfestivaali

PERUTTU NouNous Festival: Only Bones 1.6

Yhteistyöfestivaali

PERUTTU NouNous Festival: Red Hot Condition

Yhteistyöfestivaali

PERUTTU NouNous Festival: Incredible Michael Might and his Amazing Magic Show

Yhteistyöfestivaali

PERUTTU NouNous Festival: Pendulum

Vierailuohjelma

Petri Kekoni Company: 369°

Vierailuohjelma

Petri Kekoni Company: Möhkäle – Erratic Block

Yhteistyöfestivaali

Object 2020

Kausiohjelma

PERUTTU Recover Laboratory: 100 000 000 %

Kausiohjelma

PERUTTU Victoria Thierrée Chaplin: Bells and Spells

Yhteistyöfestivaali

PERUTTU Oh My Puppets!

Kausiohjelma

PERUTTU Le Gros Orteil: The Librarian

Kausiohjelma

John-Paul Zaccarini: The MixRace MixTape

Kausiohjelma

Cirkus Cirkör: Bloom

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Receptionists

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: KWALK

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: DIRT

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Attraction Capillaire

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Konsertto kahdelle klovnille

Yhteistyöfestivaali

NouNous Festival: Only Bones v1.3 - Jenni Kallo

Vierailuohjelma

Petri Kekoni Company: 369°

Kausiohjelma

Kalle Nio: The Green

Kausiohjelma

Kate McIntosh: In Many Hands

Kausiohjelma

Jäntti & Venna: Ballantine Scale

Yhteistyöfestivaali

Object

Kausiohjelma

Sivuhenkilöt: Mun siivet ei mahdu kahvihuoneeseen

Kausiohjelma

Gravity & Other Myths: Backbone

Kausiohjelma

Race Horse Company: Chevalier

Yhteistyöfestivaali

OH MY! -klubi

Yhteistyöfestivaali

Oh My Puppets! - Kuuma Ankanpoikanen: Hikoileva maapallo – jöröjukkamaisia tarinoita ympäristöstämme

Yhteistyöfestivaali

Oh My Puppets! - Antti-Juhani Manninen & Jouni Järvenpää: Youth – A Narrative

Yhteistyöfestivaali

Oh My Puppets! - Erika Malkki: Pohjatar

Yhteistyöfestivaali

Oh My Puppets! - TEHDAS Teatteri: Ole mun Querelle

Kausiohjelma

Les Menteuses: À Nos Fantômes

Kausiohjelma

Laura Murphy: Contra

Vierailuohjelma

Kekäläinen & Company: Vieras

Kausiohjelma

Weibel & Weibel Co. : Breaking Point

Vierailuohjelma

Raekallio Corp.: Oneiron