Yhteystiedot

Suvilahden sydämessä

Löydät meidät helpommin kun uskotkaan

Näin vierailet Cirkossa

Kartta
Reittiopas

Cirko sijaitsee Helsingin Suvilahdessa. Suvilahteen on hyvät julkiset liikenneyhteydet ja autoileville vieraille löytyy riittävästi maksuttomia parkkipaikkoja.

Osoite

Kaasutehtaankatu 1 (rakennus 8, Kojehuone)
00540 Helsinki

Postiosoite: Kaasutehtaankatu 1/4

Sähköposti cirko@cirko.fi (tiedustelut, löytötavarat)

Miten saavut Cirkoon?

Helpoiten saavut Cirkoon metrolla. Cirko on aivan Kalasataman metroaseman vieressä, parisataa metriä lounaaseen.

Lipunmyynti

Lippujen ennakkomyynti Ticketmaster Suomi
Ovilipunmyynti käynnistyy Cirkossa tuntia ennen esityksen alkua, mikäli lippuja on jäljellä.
Puh. 050 572 9759 (ovilipunmyynnin aukioloaikoina).

Aukioloajat ja saavutettavuus

Tiloihin on esteetön pääsy. Rakennuksessa on hissi.
Cirkon ovet ovat avoinna tuntia ennen esitystä.
Esityksen alkamisen jälkeen yleisöä ei voida enää päästää saliin.

Henkilökunta

Riku Lievonen
Toiminnanjohtaja
+358 40 832 7479
riku.lievonen@cirko.fi

Katja Mentula
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
+358 40 821 51 36
katja.mentula@cirko.fi

Karoliina Kuosmanen
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
(opintovapaalla 1.9.2019 saakka)

Selene Abonce Muhonen
Tuottaja
+358 50 305 7513
tuottaja@cirko.fi

Hanna Parry
Tuottaja (Taiteellisen Ajattelun Akatemia)
+358 40 717 5958
hanna.parry@cirko.fi

Jere Mönkkönen
Tekninen tuottaja (14.1.2019 alkaen)

Jarkko Lehmus
Tuottaja (opintovapaalla 1.8.2019 saakka)

Pasi Warsell
Näyttämömestari
+358 50 433 9550
pasi.warsell@cirko.fi

Lehdistökyselyt
press@cirko.fi

Hallitus

Rosa Meriläinen, puheenjohtaja, kirjailija
Salla Hakanpää, sirkustaiteilija
Anu Kauppi, Head of Partnership
Sakari Männistö, sirkustaiteilija
Pasi Nousiainen, sirkustaiteilija
Leena Rantanen, yrittäjä