Yhteystiedot

Ota yhteyttä

  • Toiminnanjohtaja
    Riku Lievonen
    • toiminnan suunnittelu ja kehitys
    • talous ja hallinto
    • kumppanuudet & sidosryhmätyö

    +358 40 832 7479
    riku.lievonen@cirko.fi

  • Viestintä- ja markkinointipäällikkö
    Katja Mentula
    • viestinnän ja markkinoinnin johtaminen

    +358 40 821 5136
    katja.mentula@cirko.fi

  • Tuottaja
    Jarkko Lehmus
    • ohjelmiston suunnittelu
    • hankkeet ja verkostot
    • taiteellinen kehitys

    +358 44 732 1150
    jarkko.lehmus@cirko.fi

  • Tekninen tuottaja
    Ina Niemelä
    • esitystoiminnan tekninen tuotanto
    • residenssitoiminta
    • tilavuokraukset

    +358 50 305 7513
    ina.niemela@cirko.fi

  • Näyttämömestari
    Pasi Warsell

    Lomalla 1.11.2021–9.1.2022.
    +358 50 433 9550
    pasi.warsell@cirko.fi

  • Vs. näyttämömestari
    Tatumi Pääkkönen
    • näyttämötekniikka

    +358 44 947 0305
    tatumi.paakkonen@cirko.fi

  • Toimistokoordinaattori / lipunmyynti
    Outi Lehto
    • lipunmyynti
    • toimiston ylläpito
    • asiakaspalvelu

    outi.lehto@cirko.fi
    lippukyselyt: liput@cirko.fi

  • Viestintäassistentti / mediakyselyt
    Iida Jauho
    • sivusto
    • sosiaalinen media
    • uutiskirjeet

    iida.jauho@cirko.fi
    mediakyselyt: press@cirko.fi

  • Tuotantoassistentti
    Kaisa Hietanen
    • tuotannon avustavat tehtävät

    kaisa.hietanen@cirko.fi

  • Siviilipalvelushenkilö
    Kasper Lampela
    • kiinteistöhuolto
    • avustavat tehtävät

    kasper.lampela@cirko.fi

Hallitus

Leena Rantanen, puheenjohtaja, yrittäjä
Salla Hakanpää, sirkustaiteilija
Anu Kauppi, Head of Partnership
Sakari Männistö, sirkustaiteilija
Pasi Nousiainen, sirkustaiteilija
Peggy Bauer, kauppapaikkajohtaja

Lipunmyynti

Lippujen ennakkomyynti Tiketissä. Lisätietoja lipuista, rullatuolipaikoista yms. liput@cirko.fi.
Ovilipunmyynti käynnistyy Cirkossa tuntia ennen esityksen alkua, mikäli lippuja on jäljellä.
Puh. 050 572 9759 (ovilipunmyynnin aukioloaikoina).

Alennushintaiset liput

Teme-korttilaiset, opiskelijat, alle 18-vuotiaat lapset, varus- ja siviilipalvelushenkilöt sekä työttömät ovat oikeutettuja alennushintaiseen lippuun. Opiskelijalipun ostajalla tulee olla voimassaoleva opiskelijakortti. Esityskohtaiset alennushinnat löydät ohjelmistostamme.