Kontakt oss

I hjärtan av Södervik

Du hittar oss lättare än du tror

Så här besöker du oss

Karta
Reseplanerare

Cirko är beläget i Södervik i Helsingfors. Till Södervik finns det goda förbindelser med kollektivtrafik och för besökare med bil finns det tillräckligt med betalda parkeringsplatser.

Adress

Gasverksgatan 1 (byggnad 8)

00540 Helsingfors

Email cirko@cirko.fi

Biljett förköp: Ticketmaster

Öppettider och tillgänglighet

Cirkos dörrar öppnas en timme före föreställningen.

Utrymmena är fullt tillgängliga. Byggnaden har en hiss.

Efter föreställningen har börjat är det inte tyvärr möjligt att komma in i salen.

Metro

Den närmaste metrostationen till Cirko är Fiskehamnen. Resan från Helsingfors centrum räcker ca 6 minuter. Från Östra centrum är metroresan ca 8 minuter. När du kommer från Fiskehamnens metrostation till Cirko, fortsätt att gå två hundra meter sydväst.

Titta på parkour-videon här.

Materialbanken

 

 

Personal

Riku Lievonen
Direktör
+358 40 832 7479
riku.lievonen@cirko.fi

Katja Mentula
Marknadsföring & Kommunikationschef
+358 40 821 51 36
katja.mentula@cirko.fi

Jarkko Lehmus
Producent
+358 44 732 1150
jarkko.lehmus@cirko.fi

Jere Mönkkönen
Teknisk Producent
+358 50 305 7513
jere.monkkonen@cirko.fi

Pasi Warsell
Scenansvarig
+358 50 433 9550
pasi.warsell@cirko.fi

Inari Nikkanen
Kommunikationsassistent / Press förfrågningar
press@cirko.fi

Ida Pernthaler
Erasmus-praktikant
cirko@cirko.fi

Mika Niskavaara
Tjänstgöraren
sivari@cirko.fi

Joonas Hartlin
Byråassistent
tekniikka@cirko.fi

Board

Leena Rantanen, ordförande, entreprenör
Salla Hakanpää, cirkusartist
Anu Kauppi, chef för partnerskap
Sakari Männistö, cirkusartist
Pasi Nousiainen, cirkusartist
Peggy Bauer, handelsplatsdirektör